O długach

Jak działa firma KRUK?

źródło: www.kruksa.pl

Branża wierzytelności w Polsce to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi finansowych. Dlatego warto przyjrzeć się firmom, które odgrywają kluczowe role na rynku.  Dziś przedstawiamy jedną z nich – Grupę KRUK.

Misja i wartości

Grupa KRUK, czyli największa w Polsce firma zarządzająca wierzytelnościami, istnieje od 1998 roku. Główna siedziba KRUKa znajduje się we Wrocławiu, a prezesem zarządu jest Piotr Krupa. Po sukcesie na rynku polskim rozpoczęła się ekspansja za granicą. Firma otworzyła swoje oddziały w Rumunii, w Niemczech, w Czechach i na Słowacji.

Na stronie internetowej firmy możemy przeczytać, że głównym celem Grupy KRUK jest pomoc osobom zadłużonym w rozwiązaniu problemu zaległych należności. Natomiast misją KRUKA jest stanie na „straży norm społecznych i prawnych, które nakazują regulować swoje zobowiązania”

Na stronie internetowej www.kruksa.pl można zapoznać się z systemem wartości obowiązującym w KRUKu. Jedną z nadrzędnych zasad jest działalność „w oparciu o przepisy prawa, standardy branżowe, zasady współżycia społecznego oraz wewnętrzne procedury i instrukcje”.

Działalność

Praca instytucji, takich jak Firma KRUK, polega na pomocy zadłużonym. Jak to wygląda? KRUK  w swoich działaniach kieruje się unikatową strategią pro-ugodową, nastawioną na współpracę i porozumienie z osobami zadłużonymi. Oznacza to, że firma  oferuje spłatę zobowiązania dostosowaną do możliwości finansowych osoby zadłużonej.

Działa to w ten sposób: jeśli otrzymaliśmy . Gdy otrzymamy taką informację, nie należy się denerwować ani stresować tylko trzeba skontaktować się z firmą. Następnie, otrzymamy propozycję dogodnych warunków spłaty, np. w formie rat. Jest to więc prosta droga do wyjścia na finansową prostą i pozbycia się nadmiernego zadłużenia.

KRUK – opinie

Polubowna droga regulowania zadłużenia sprzyja powstawaniu wielu pozytywnych opinii o KRUKu: „Ta firma jest otwarta, zachęcająca, pójdzie człowiekowi na rękę”… „Pracują tam normalni ludzie, chcący pomóc”. Osoby zadłużone podkreślają również otwartość firmy oraz „ludzką” postawę doradców. Spokojna rozmowa o problemie i wspólne wypracowanie rozwiązania przekłada się na faktyczne wyjście na finansową prostą. Jak widać więc, można obdarzyć zaufaniem Grupę KRUK. Opinie świadczą o tym najlepiej.

 

 • Maciek

  Moim zdaniem windykacja i jej formy ewoulowały, jednak społeczeństwo nadal ma swoją-wyrobioną-stereotypową opinię na temat windykacji czy komorników i nie szybko się to zmieni

 • Lejs

  Czytając artykuł dopiero teraz dowiedziałem się jak pracuje KRUK. Maciek jak najbardziej zgadzam się co do kwestii stereotypów, lecz uważam, że można to zmienić a przy odrobinie wysiłku i dobrej strategii nawet całkiem szybko.

 • Pingback: Dlaczego moja firma jest na liście dłużników? | Spirala długów i co dalej?()

 • Pingback: Ile czasu trwa odzyskiwanie długów? | Wszystko o zadłużeniach()

 • Pingback: Dlaczego moja firma jest na liście dłużników? | Spirala długów, Windykacja Kruk i co dalej?()

 • zuzia.gola

  To prawda, dzisiejsza windykacja to nie tylko szukanie metod
  (niekoniecznie zgodnych z prawem) jak przed laty, to znajomość prawa i
  możliwości, rozwiązań do zastosowania przez pracowników takich jak
  opisywanego „Kruka”. To chęć pomocy, a nie totalnego zniszczenia
  człowieka – dłużnika.

 • magda906

  Niestety wiele osób faktycznie ma znikome pojęcie o działaniu firm windykacyjnych. Taka jak Kruk ma doświadczenie, pracownicy są wykształceni i chcą pomagać, a nie zniszczyć. Tylko zacząć spłacać długi trzeba chcieć…