Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/template/dd-template-global.php) is not within the allowed path(s): (/home/joyseo/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/joyseo/domains/spiraladlugow.pl/public_html/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-printform.php on line 4

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/template/dd-template-normal-display.php) is not within the allowed path(s): (/home/joyseo/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/joyseo/domains/spiraladlugow.pl/public_html/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-printform.php on line 5

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/template/dd-template-floating-display.php) is not within the allowed path(s): (/home/joyseo/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/joyseo/domains/spiraladlugow.pl/public_html/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-printform.php on line 6

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/template/dd-template-feedback.php) is not within the allowed path(s): (/home/joyseo/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/joyseo/domains/spiraladlugow.pl/public_html/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-printform.php on line 7

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/template/dd-template-manual-display.php) is not within the allowed path(s): (/home/joyseo/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/joyseo/domains/spiraladlugow.pl/public_html/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-printform.php on line 8
Jak zorganizować tani wyjazd na wakacje? | Dług w Kruku
Ogólna

Jak zorganizować tani wyjazd na wakacje?

pieniny

Jak pokazują badania ankietowe przeprowadzone przez Grupę KRUK, nadmierna konsumpcja to drugi najczęstszy powód popadania w długi przez Polaków. Jednym z momentów w roku, w których szczególnie łatwo wydać za dużo, są wakacje. Na szczęście letni wyjazd wcale nie musi powodować dziury w domowym budżecie. Wystarczy jedynie odpowiednio się do niego przygotować. Jak to zrobić?

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Obmyślanie wyjazdu rozpocznij od ustalenia celu podróży. Chęć odkrywania dalekich zakątków świata jest czymś naturalnym, ale może warto poznać też swoją najbliższą okolicę? Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że kilkanaście kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania znajduje się uroczy pensjonat, stadnina koni, piękny las czy jezioro. Poza tym do zwiedzenia jest cała Polska – nie tylko morze i góry, ale również rezerwaty, parki krajobrazowe… W każdym z tych miejsc wypoczniesz i nabierzesz sił na następny rok.

 

Planuj z wyprzedzeniem

Naprawdę tanie wakacje najlepiej rezerwować już na początku roku. W styczniu i lutym ilość wolnych miejsc w pensjonatach jest znacznie większa, łatwiej wybrać więc ofertę odpowiadającą Twoim możliwościom. Jeżeli jednak przegapiłeś ten moment – nic straconego. Jest jeszcze kilka innych sposobów obniżenia kosztów wakacji. Skorzystanie z nich pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

 

W grupie raźniej… i taniej

Metod na obniżenie kosztów transportu jest całkiem sporo. I nie mamy na myśli autostopu. Jeśli planujesz przejazd samochodem – znajdź kogoś, kto również wybiera się w to miejsce. Dodatkowi pasażerowie dołożą się do benzyny i obniżą koszty przejazdu. Oferty związane z tzw. carpoolingiem znajdziesz w wielu popularnych serwisach internetowych.

Jeśli nie masz samochodu, dobrym rozwiązaniem będzie transport publiczny. Przejazd pociągiem jest tani i komfortowy – w trakcie podróży możesz przejść się lub w spokoju zjeść kanapkę. Przewoźnicy oferują dodatkowo szereg zniżek na bilety rodzinne, weekendowe i grupowe – warto przed dokonaniem zakupu zapytać o nie w kasie.

 

Taniej na obrzeżach

Nie szukaj drogich hoteli w centrum miasta. W interesującej Cię okolicy na pewno znajdziesz wiele tańszych opcji – hostele, pensjonaty na obrzeżach, pokoje do wynajęcia czy na przykład agroturystykę. Gospodarze wiejskich domów często udostępniają swoim gościom rowery, kajaki czy miejsce do rozpalenia ogniska, co stanowi dodatkową atrakcję.

Świetnym i bardzo tanim sposobem spędzenia urlopu będzie również biwak pod namiotem. Współczesne pola namiotowe są wyposażone w łazienki z prysznicami i miejsca do przygotowywania posiłków. Wiele z nich za dodatkową opłatą doprowadza także biwakowiczom prąd. Nie masz namiotu i śpiworów? Nie szkodzi. Możesz pożyczyć je od rodziny czy znajomych.

 

Prowiant przygotuj z wyprzedzeniem

Urlop to czas, w którym marzymy o odpoczynku od codziennych obowiązków – między innymi gotowania. Jedzenie w restauracjach to niestety spory wydatek, szczególnie, jeśli wybierasz się do większego miasta. Dobrym rozwiązaniem może być więc przygotowanie prowiantu na pierwszych kilka dni wyjazdu. W transporcie doskonale sprawdzają się pierogi, kotlety i pieczenie. Możesz również pomyśleć nad ugotowaniem leczo, gulaszu czy bigosu – ważne jednak, aby przewieść je w szczelnym pojemniku, a po przyjeździe od razu włożyć do lodówki.

Oszczędne i przemyślane wakacje pozwolą Ci odpocząć i zapomnieć o codziennych troskach. Nawet krótki i skromny wyjazd będzie świetną okazją do zacieśnienia rodzinnych więzi lub miłego spędzenia czasu w gronie znajomych. Gwarantujemy, że znacznie lepiej wypoczywa się na Mazurach bez kredytu niż w Saint-Tropez z wakacyjną pożyczką, którą trzeba później spłacać przez kilkanaście miesięcy.